Wpływ zielonej herbaty na nadwrażliwość zębów

Zielona herbata pochodzi z Chin, gdzie pojawiła się już wiele lat temu – z kolei w Polsce jej popularność cały czas rośnie, choć w większości domów z pewnością łatwiej nadal jest dostać tradycyjną herbatę czarną. Zielona herbata kojarzona bywa często nie tylko ze specyficznym smakiem, do którego zwolennicy słodzonej, czarnej herbaty nie umieją zbyt łatwo przywyknąć, lecz także z szeregiem pozytywnych właściwości, które wciąż są badane na całym świecie.

Kobieta pije herbatę

Przypisuje się jej szereg zasług, takich jak:

 • zmniejszanie ryzyka zachorowania na poszczególne odmiany raka,
 • przyspieszanie spalania tkanki tłuszczowej,
 • oczyszczające działanie dla organizmu,
 • poprawę pracy układu krążenia.

Kolejne pozytywne strony picia zielonej herbaty są cały czas poddawane coraz to nowszym testom. Wiele z nich pozostaje nadal niepotwierdzonych. Nie można jednak zaprzeczyć, że jest to napój mający korzystny wpływ dla organizmu człowieka. Ale czy ma jakikolwiek wpływ na jamę ustną?

Działanie zielonej herbaty na na zęby

Zielona herbata zawiera wiele witamin oraz minerałów. W jej skład wchodzi również substancja, nazwana galusanem epigallokatechiny. Według różnych głosów ze świata nauki, jest ona odpowiedzialna za prozdrowotne efekty naparu. Co więcej, to właśnie ten związek wiąże się z jego działaniem antybakteryjnym i wzmacniającym szkliwo.

Zielona herbata jest uważana za świetne rozwiązanie w walce z nadwrażliwością zębów – przypadłością, która dotyka wiele osób na całym świecie. Może także sprzyjać walce z paradontozą. Należy jednak uważać, aby nie przesadzać z jej dziennym spożyciem. Twierdzi się, iż bywa przyczyną powstawania nieestetycznego osadu na zębach. We wszystkim należy zachować zdrowy umiar.

Pozytywny wpływ zielonej herbaty na zęby jest cały czas badany i stopniowo udowadniany. Warto zatem, poza takimi dobrodziejstwami natury, korzystać ze sprawdzonych środków – zwłaszcza przy poważnych problemach stomatologicznych, gdzie istotne jest szybkie działanie.

Roztwór do płukania jamy ustnej i gardła Glimbax działa szybko, oferując szeroki wachlarz korzystnych efektów na całą jamę ustną i gardło człowieka. Jest sprawdzonym środkiem w walce ze stanami zapalnymi oraz podczas redukowania podrażnień mechanicznych. Jego udowodnione, pozytywne działanie na jamę ustną sprawia, że sięga po niego coraz więcej osób, dla których istotne jest skuteczne i szybkie działanie przy nawet najbardziej złożonych, bolesnych problemach natury stomatologicznej.

Porady

 1. Kobieta podczas zabiegu usuwania kamienia nazębnego

  Czy warto robić skaling? Co trzeba wiedzieć o usuwaniu kamienia nazębnego?

  Kamień nazębny powinien być systematycznie usuwany w gabinecie stomatologicznym. Ale właściwie dlaczego? Do czego może doprowadzić bagatelizowanie osadzającego się kamienia nazębnego? Czy kamień nazębny może być groźny dla zębów?więcej...

 2. Stłoczenia zębów

  Czym są stłoczenia zębów?

  Stłoczenia zębów to częsta przypadłość, polegająca na nieprawidłowym rozmieszczeniu zębów w jamie ustnej – stłoczone zęby rosną w sposób niewłaściwy, co może mieć negatywne konsekwencje dla zdrowia. Jak rozpoznać stłoczenia zębów? I jak leczyć stłoczenia zębów?więcej...

 3. Widok z perspektywy pacjenta na fotelu stomatologicznym

  Strach przed wizytą u dentysty – jak sobie z nim poradzić?

  W XXI wieku strach przed dentystą wydaje się dla wielu osób irracjonalny – w końcu to właśnie dzięki temu specjaliście można skutecznie pozbyć się bólu w jamie ustnej. Jednak niektórzy pacjenci nadal panicznie boją się wizyty u dentysty i żadne argumenty do nich nie trafiają. Czy da się coś z tym zrobić?więcej...

Żadna z informacji przedstawionych w tym serwisie nie stanowi diagnozy ani zalecenia lekarskiego. We wszystkich sprawach zdrowotnych należy skonsultować się z lekarzem.