Wpływ zielonej herbaty na nadwrażliwość zębów

Zielona herbata pochodzi z Chin, gdzie pojawiła się już wiele lat temu – z kolei w Polsce jej popularność cały czas rośnie, choć w większości domów z pewnością łatwiej nadal jest dostać tradycyjną herbatę czarną.

Zielona herbata kojarzona bywa często nie tylko ze specyficznym smakiem, do którego zwolennicy słodzonej, czarnej herbaty nie umieją zbyt łatwo przywyknąć, lecz także z szeregiem pozytywnych właściwości, które wciąż są badane na całym świecie. Przypisuje się jej szereg zasług, takich jak:

 • zmniejszanie ryzyka zachorowania na poszczególne odmiany raka,
 • przyspieszanie spalania tkanki tłuszczowej,
 • oczyszczające działanie dla organizmu,
 • poprawę pracy układu krążenia.

Kolejne pozytywne strony picia zielonej herbaty są cały czas poddawane coraz to nowszym testom. Wiele z nich pozostaje nadal niepotwierdzonych. Nie można jednak zaprzeczyć, że jest to napój mający korzystny wpływ dla organizmu człowieka. Ale czy ma jakikolwiek wpływ na jamę ustną?

Działanie zielonej herbaty na na zęby

Zielona herbata zawiera wiele witamin oraz minerałów. W jej skład wchodzi również substancja, nazwana galusanem epigallokatechiny. Według różnych głosów ze świata nauki, jest ona odpowiedzialna za prozdrowotne efekty naparu. Co więcej, to właśnie ten związek wiąże się z jego działaniem antybakteryjnym i wzmacniającym szkliwo.
Zielona herbata jest uważana za świetne rozwiązanie w walce z nadwrażliwością zębów – przypadłością, która dotyka wiele osób na całym świecie. Może także sprzyjać walce z paradontozą. Należy jednak uważać, aby nie przesadzać z jej dziennym spożyciem. Twierdzi się, iż bywa przyczyną powstawania nieestetycznego osadu na zębach. We wszystkim należy zachować zdrowy umiar.
Pozytywny wpływ zielonej herbaty na zęby jest cały czas badany i stopniowo udowadniany. Warto zatem, poza takimi dobrodziejstwami natury, korzystać ze sprawdzonych środków – zwłaszcza przy poważnych problemach stomatologicznych, gdzie istotne jest szybkie działanie.
Roztwór do płukania jamy ustnej i gardła Glimbax działa szybko, oferując szeroki wachlarz korzystnych efektów na całą jamę ustną i gardło człowieka. Jest sprawdzonym środkiem w walce ze stanami zapalnymi oraz podczas redukowania podrażnień mechanicznych. Jego udowodnione, pozytywne działanie na jamę ustną sprawia, że sięga po niego coraz więcej osób, dla których istotne jest skuteczne i szybkie działanie przy nawet najbardziej złożonych, bolesnych problemach natury stomatologicznej.


Żadna z informacji przedstawionych w tym serwisie nie stanowi diagnozy ani zalecenia lekarskiego. We wszystkich sprawach zdrowotnych należy skonsultować się z lekarzem.

Przeczytaj również

 1. List w butelce

  Twoje dziąsła krwawią – dlaczego?

  Czarny charakter ma to do siebie, że lubi być wredny i złośliwy. On tylko czeka na moment Twojej słabości, który na pewno mu nie umknie i zaatakuje.

  Czytaj więcej

 2. Problemy dentystyczne

  Jak często robić przegląd stanu uzębienia?

  Zdrowy uśmiech to piękny uśmiech. A piękny uśmiech to najlepsza wizytówka szczęśliwego człowieka! Jak zatem dbać o jego jakość? Jak często powinniśmy robić przegląd stanu uzębienia?

  Czytaj więcej

 3. Problemy dentystyczne

  Usuwanie stałego zęba – jak łagodzić ból po zabiegu?

  Są sytuacje, w których usunięcie stałego zęba jest koniecznością. I choć sam zabieg jest bezbolesny, to jednak ból po ustąpieniu znieczulenia bywa bardzo dokuczliwy. Jak sobie z nim poradzić? Jak łagodzić ból po usunięciu stałego zęba?

  Czytaj więcej

 4. Problemy dentystyczne

  Jakie ryzyko niesie założenie stałego aparatu ortodontycznego?

  W celu osiągnięcia idealnego uśmiechu, pacjenci często decydują się na założenie stałego aparatu ortodontycznego. Czy słusznie? Jakie powikłania mogą wystąpić po założeniu aparatu stałego?

  Czytaj więcej