Glimbax – azymut na zdrową jamę ustną wyróżniony godłem Laur Konsumenta

Laur Konsumenta to jeden z pierwszych i najbardziej znaczących certyfikatów konsumenckich w Polsce, a przyznawany jest w ramach przeprowadzanego od 17 lat ogólnokrajowego sondażu wśród konsumentów.

To właśnie oni swoim głosem decydują o tym, w czyje ręce w danym roku trafią wyróżnienia w postaci godeł, które zdecydowanie są potwierdzeniem jakości i silnej pozycji na rynku, a dla nowych klientów są świetnym wyznacznikiem podejmowania decyzji zakupowych. Laur Konsumenta to odzwierciedlenie wysokiego poziomu zadowolenia i satysfakcji odbiorców. A dla nowych klientów to informacja, że produkt jest godny zaufania i polecenia innym. 

Sondaż obejmuje niemal 300 różnych kategorii. Odkrycie roku jest jedną z nich i otrzymują ją tylko nieliczni. Stworzona została z myślą o produktach innowacyjnych i stosunkowo nowych, a których wzrost popularności jest naprawdę dynamiczny, pomimo swojej niedługiej obecności na rynku. W tym roku i w tej właśnie kategorii wyróżniony został Glimbax, który wśród preparatów stomatologicznych okazał się odkryciem dla konsumentów. Przeczytaj poniżej kilka słów o jego działaniu, dzięki którym lepiej zrozumiesz ich wybór. 

Glimbax i jego działanie

Glimbax to leczniczy roztwór do płukania jamy ustnej i gardła, który wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Charakteryzuje się szybkością i precyzją w działaniu – sprawnie zmniejsza stan zapalny i uśmierza towarzyszący mu ból. Zalecany jest podczas leczenia objawowego stanów zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i gardła, na przykład podczas objawów zapalenia dziąseł, jamy ustnej lub gardła, w sytuacji stanów zapalnych po zabiegach stomatologicznych czy objawach podrażnienia mechanicznego (między innymi w wyniku noszenia aparatu ortodontycznego czy protezy). 

Substancją czynną leku Glimbax jest diklofenak, który dzięki płynnej postaci produktu bardzo dobrze przenika przez powierzchnie błon śluzowych i gromadzi się w znajdujących poniżej tkankach zmienionych zapalnie. 

Glimbax jest lekiem naprawdę prostym w zastosowaniu. Wystarczy odmierzyć odpowiednią ilość płynu za pomocą dołączonej do produktu wygodnej miarki, a w następnym kroku płukać jamę ustną i gardło przez 30-60 sekund i wypluć roztwór. Taki czas płukania wystarczy, by Glimbax zaczął działać i mógł przynosić ulgę w dolegliwościach. Lek posiada przyjemnie brzoskwiniowy smak, co z pewnością ułatwia jego stosowanie wielu pacjentom. 

Glimbax to azymut na zdrową jamę ustną. Doceniony przez konsumentów. Wyróżniony godłem Laur Konsumenta jako Odkrycie 2023.


Żadna z informacji przedstawionych w tym serwisie nie stanowi diagnozy ani zalecenia lekarskiego. We wszystkich sprawach zdrowotnych należy skonsultować się z lekarzem.

Przeczytaj również

 1. Higiena jamy ustnej

  Sucho w ustach? To może być kserostomia

  Kapitan Glimbax zna już chyba wszystkie możliwe skutki obecności przeróżnych czarnych charakterów w jamie ustnej i gardle. Wiele widział. Wielu sytuacjom starał się zaradzić. Robił oraz nieustannie robi wszystko, co w jego mocy.

  Czytaj więcej

 2. List w butelce

  Jama ustna palacza – na co jest narażona?

  Palijama to specyficzna postać. Dlaczego? Ponieważ kocha toksyczne środowisko, a w tytoniowym dymie pławi się, jak w największym luksusie.

  Czytaj więcej

 3. Higiena jamy ustnej

  Migdallian – oprawca Twoich migdałków

  Boli Cię gardło i nie możesz wykrztusić słowa? Wiemy, kto może za tym stać! Migdallian – kolejny złoczyńca z bandy czarnych charakterów, z którymi na co dzień walczy Kapitan Glimbax.

  Czytaj więcej

 4. List w butelce

  Twoje dziąsła krwawią – dlaczego?

  Czarny charakter ma to do siebie, że lubi być wredny i złośliwy. On tylko czeka na moment Twojej słabości, który na pewno mu nie umknie i zaatakuje.

  Czytaj więcej